MUSTAFA: Sme vďační za všetko, čo sa deje a čo predstavuje život

Dnes som počas raňajok poslal cez WhatsApp tri otázky Mustafovi z kapely King Shaolin, s ktorým sa poznáme od roku… Hmm, je to tak dlho, že už ani neviem odkedy, ale spomínam si na jeho neopunkovú kapelu. A keď už som prezradil temnú minulosť nášho dnešného respondenta, je čas prejsť k samotnému rozhovoru.

Mustafa odpovedal okamžite a pripojil k tomu fotku zo štúdia, kde už usilovne pracoval.

WhatsApp Image 2018-09-03 at 105005jpeg

Ako sa darí kapele King Shaolin? Čo máte nové a aká bude vaša jeseň?

V každom momente existencie našej kapely sme boli a sme šťastní a vďační za všetko, čo sa deje a všetko čo predstavuje život. Jeseň bude totálne plná koncertov, pripravujeme nový klip k singlu Mountain, ktorý vyjde do 8 dní a 14. septembra zahráme v MMC klube ako support pre kanadsko-nemeckú speváčku Alice Merton, ktorá valcuje svet svojim hitom "No Roots". Nuž a čaká nás 14 ďalších koncertov v septembri. Pracujeme pilne ďalej.

King Shaolin je podľa mňa jedna z mála kapiel, ktoré majú perfektne nacvičené pódiové vystúpenia. Kto to u vás dáva dohromady - je to celá kapela alebo je to dielo jednotlivca?

Vystúpenia od zvuku po vizuál riešime spolu, zvukovú stránku s našim top zvukárom Mirom Lahom, vizuál a pohyb celá kapela a najväčšími iniciátormi som ja a spevák Domi. Ale nápady nosia i naše čarovné vokalistky Erika Rein a Klára Mockovčiaková. A ďalej dbáme na precíznosť a sme extrémni detailisti.

Akú hudbu práve počúvaš? Čo by si ľudom odporučil, aby si pustili?

Maggie Rogers, Haim, Liberato, Vulfpeck, J.A.R., Darkness Positive, Jack White, Nvmeri.


Na záver si vypočujte live záznam z koncertu King Shaolin:***
Autor rozhovoru: Michal Švihra