Sasha z WAVE: Vždy sa teším na neznáme veci.

Sashka, pre Wave dôležitá rovnako ako Moshi. Vďaka tejto dvojici kultúra v Prešove žije a nielen to, Wave usilovne pracuje na rozvoji kultúrneho života. So Sashou sme sa spoznali vďaka tomu, že sa Wave stal jedným zo spokojných klientov Tootoot-u a myslím, že celkom rýchlo sme sa stali aj kamošmi.

Možno neviete, ale v Prešove, ktorý je pre mňa východom (myslím to iba v dobrom), je Sasha vlastne východniarka, pochádza totiž z Ukrajiny. A Ukrajina, nech na nás neznalých pôsobí akokoľvek, je vraj jedna úžasná časť sveta, to je ale na iný rozhovor.

Jesenná sezóna pomaličky začína, na ktoré podujatia vo Wave sa tešíš najviac ty osobne?


Je jedno, aké ročné obdobie ide, ja sa vždy teším na neznáme veci. V Prešove až tak neprejavujú záujem o úplne neznáme kapely z iného konca sveta. Väčšinou idú po istote, ale pre mňa je to naopak. Koncerty hudobníkov, ktorých som nikdy nepočula, sú pre mňa vždy najväčší zážitok, preto sa teším na Flying Horseman. A okrem toho musím už po milióntykrát zopakovať, že sa vždy teším, keď má prísť Halogennerator!

Pochádzaš z Ukrajiny, v tak veľkej krajine je určite veľa zaujímavých umelcov, ktorí sú tvoji obľúbení a odporučila by si mi ich?

Musím sa priznať, že ani neviem, čo ti mam odporučiť. Moji favoriti v poslednom období sú Dacha Bracha a chcela by som ich veľmi vidieť naživo! A keď sa bavíme o iných formách umenia, myslím, že je toho strašne veľa. Práve preto, že moja krajina je obrovská, má veľmi veľa talentov a neuveriteľných ľudí. Asi skôr ako odporučiť niečo konkrétne, odporúčam ti sa tam ísť pozrieť. Pre mna bolo vždy divné, že Slováci poznajú Maďarsko, Česko, Poľsko, ale málokto bol niekedy na Ukrajine. Veľa ľudí má aj divné predsudky. Myslím, že máme toho veľa čo ponúknuť v rámci umenia, ale nie len to. A keby niekto chcel odporúčania na super ukrajinské zážitky - píšte :)

Ako si strávila leto? Mala si čas na oddych?

Leto? Myslis to, čo začalo v marci? Bolo dlhé :) Takže určite som si stihla oddýchnuť. Ale musím sa priznať, že bolo aj veľmi vyčerpávajúce. Mala som veľa pracovných plánov, ale jednoducho sa to nedalo, lebo v takých horúčavách nedokážem ani premyšľať. Teraz ma skôr čaká výzva nabehnúť na bežné pracovné tempo. Ale už týždeň mi to komplikuje horúčka.

Unknownjpeg
Sasha v čase písanie odpovedí pre našu rubriku TRIO

***
Autor rozhovoru: Michal Švihra