TRIO: na Tri Rýchle Inteligentné Otázky odpovedala Grétka Pavlovová z festivalu Atmosféra

Festival Atmosféra to je tak trochu nevídané podujatie, ktoré vzniklo pred pár rokmi ako kultúrne popoludnie v kulturáku v Hontianskych Nemciach.

Organizátorka Grétka Pavlovová, vtedy ešte len 17-ročná dievčina je pre mňa tiež tak trochu nevídaným úkazom. Okrem organizovania festivalu stihla vyštudovať vysokú školu, pracuje ako asistentka poslanca Mira Beblavého a odkedy sa poznáme absolvovala cestu do Maroka a naspäť na svojej VW dodávke.

Položil som jej 3 krátke otázky cez sms, na ktoré mi odpovedala na zástavke cestou z práce.
A stihla sa pritom odfotiť.

Na koho sa na najbližšej Atmosfére tešíš najviac ty osobne?

Tento rok si plním sen, vystúpi u nás Janka Kirschner, čo je pre nás naozaj veľká vec. Teším sa na ten moment, keď sa jej hlas rozozneje na našej lúke. No musím priznať, že ten program skladám dosť aj podľa mojho gusta, čiže je tam toho viac, Para, Saténky, Vecko, decká zo Superaru, môj obľúbený Maťo Geišberg s Dankom Špinerom, Papyllon, Bulp či Ecetera Band a mnohé ďalšie šupy. Ale na čo sa asi najviac teším, sú všetci ľudia čo prídu, sme malým festivalom, každý s každým sa pozná, stretávame sa tam kamaráti, rodiny, známy, jedna veľka komunita.

Ktorý z minulých ročníkov je pre teba najnezabudnuteľnejší?

Najčerstvejší mám prirodzene ten minulý. Bola to veľká vec, presunuli sme sa z dediny na lúku bez elektriny, vody, akéhokoľvek zabezpečenia. Stanovalo sa. Dva dni. Konečne sa festival posunul tým smerom, po ktorom som túžila. Mám jeden silný moment. Sobota poobede, spieval Maťo Geišberg, slnko pieklo, ľudia tancovali, vyzerali spokojne a bolo to strašne fajn  Ale rada spomínam aj na rok 2016, kedy sme mali prvé väčšie mená - vystúpili Korben Dallas v strede dediny a to bolo tiež skvelé.

Akú hudbu počúvaš a čo by si ľudom odporučila?


Počúvam veľa slovenskej hudby, fakt neuveriteľné, koľko dobrej jej máme. Najviac počúvam Longital, Katku Málikovú, Janu Kirschner, Autumnist, Diego, Saténové ruky či Archívneho chlapca. Zo svetovej scény počúvam veľa elektroniky a moji obľúbenci sú napríklad Massive Attack, Radiohead, Moby,  UNKLE, a Nick Cave, to je láska.

A aby som nezabudol, festival Atmosféra sa uskutoční 3. 8. 2018 v Hontianskych Nemciach a vstupenky sú stále k dispozícií na Tootoot.fm.

gretkapng

Dámy a páni, Grétka Pavlovová. 

***

Autor rozhovoru: Michal Švihra 
Autorka vizuálu: Tina Minor