BLOG: Aké sú reálne skúsenosti s aplikáciou CheckTootoot?

Bezplatná aplikácia CheckTootoot je modernou a funkčnou odpoveďou na kontrolu vstupeniek na akékoľvek podujatie. Absolvoval som niekoľko kontrol vstupeniek a môžem potvrdiť, že aplikácia bola vždy spoľahlivá a kontrola vstupeniek efektívna. Organizátori si pochvaľujú jednoduchú a intuitívnu prácu a rýchlosť kontroly, ktorú ocenia najmä podujatia s väčšou kapacitou.

Bibiana z Agentúry Kvas:

“Na Tootoot appke by som najviac ocenila jej jednoduchosť a prehľadnosť. Funkčnosť na mieste pri kontrole vstupeniek bola stopercentná. Ocenila som automatické elektronické znehodnotenie vstupenky aj prehľad o počte návštevníkov, ktorí sú vo vnútri, prípadne ešte neprišli."Veľkou pridanou hodnotou pre organizátorov je, že počas skenovania QR kódov vstupeniek presne vidia v reálnom čase, koľko vstupeniek už bolo zoskenovaných, teda koľko ľudí už je vo vnútri. Na základe toho vedia vyhodnotiť situáciu, napr. kedy môže začať predstavenie. A zo skúseností viem, že organizátorom táto funkcionalita veľmi pomáha.

Aplikácia môže bežať súčasne na viacerých smart zariadeniach, ktoré (pokiaľ sú online) spolu komunikujú a celý proces kontroly tak môže byť ešte rýchlejší.

Ďalšou z výhod je, že aplikácia je plne funkčná aj bez prihlásenia sa do profilu organizátora, pokiaľ tento nechce dávať svoje prihlasovacie údaje kontrolujúcemu človeku na vstupe. Stačí len autorizovať jeho zariadenie.

Elégia z Novej Cvernovky:

"A aplikáciou CheckTootooot sme spokojní, je super, že sa vieme do konta prihlásiť viacerí a na kontrolovanie nám stačí len appka, raz ma to naozaj veľmi zachránilo. A keď to párkrát vypadlo, hneď som to s Tebou riešila, takže nemám dojem, že nastali nejaké extrémne komplikácie. Hlavne sme sa o tom vždy navzájom informovali a to si vážim, to je ďalší superlatív. Každopádne vďaka za všetko!"

27858353_10156042827532488_7013967441668475944_njpg

Vstup na koncert Lola Marsh v bratislavskej Refinery Gallery, ktorý organizovala agentúra Pohoda / 14. február 2018

Nastali aj prípady, kedy aplikácia odhalila duplicitné použitie jednej a tej istej vstupenky, pričom v niektorých situáciách bol preukázaný evidentný úmysel jej zneužitia. Z toho vyplývajú aj cenné rady pre kupujúcich, ktorým sa budem venovať nižšie. Väčšinou však išlo iba o nedorozumenie, kedy návštevníci mali zakúpených viac vstupeniek ako partia a omylom dali zoskenovať tú istú vstupenku. V tomto prípade treba požiadať kupujúceho, aby otvoril mail so zakúpenými vstupenkami a postupne zoskenoval všetky vstupenky v prílohe. Ak aplikácia ukáže, že ide o použitú vstupenku, organizátor má informáciu o čase, kedy bola zoskenovaná daná vstupenka prvýkrát. Vie tak okamžite vyhodnotiť, či ide o omyl alebo pokus o zneužitie vstupenky.

Pozrime sa teraz na prípady zneužitia vstupeniek. Či už ide o úmyselné alebo neúmyselné konanie, je dobré poznať rady, čo robiť a ušetriť si tak neskoršie komplikácie. Z prípadov, ktoré sa stali, odporúčam:

- určite neuverejňujte svoju vstupenku na sociálnej sieti a neposielajte nikomu v akejkoľvek správe – ľahko sa totiž môže stať, že si vašu vstupenku aj s kódom alebo číslom vstupenky niekto stiahne do svojho zariadenia a príde na podujatie medzi prvými

- buďte opatrní pri kupovaní vstupenky od anonymných predajcov na internete, sociálnych sieťach alebo aj priamo na mieste konania podujatia

- ponechajte si mail so zakúpenými vstupenkami a nevymazávajte ho pred podujatím (aj keby ste mali vstupenky vytlačené)

unnamed-3png

S aplikáciou CheckTootoot má teda organizátor v rukách perfektný nástroj na kontrolu vstupeniek, eliminuje tak možnosti ich zneužitia a má neustály prehľad o počte zoskenovaných vstupeniek.

***
Autor blogu: Juraj Rozložník / Tootoot