Medial Banana predstavujú nový letný hit “Môžem všetko”

Chalani z populárnej slovenskej reggae kapely Medial Banana sa hlásia s chytľavou letnou novinkou. Nový zaľúbený song s názvom “Môžem Všetko”, ktorý zaručene ulahodí nejednej žene.

“Ked ležíš pri mne, už viac nemusím nič - ked stojíš pri mne, vtedy môžem všetko!”, spievajú Pokyman a Erik Šulc v letnom hite, ktorý vychádza pod hlavičkou ich dvorného vydavateľstva Reggae Callin’ Records. Skladba je aj prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý Medial Banana plánujú vydať na jeseň/zimu 2019 pri príležitosti svojho desiateho výročia.

Vypočujte si song MÔŽEM VŠETKO: Medial Banana je práve uprostred naplnenej letnej šnúry #MBleto18, počas ktorej už odohrali festivaly ako Pohoda, Mighty Sounds, Fourtune, Cibula či Sitnou Blues a do konca leta ich ešte uvidíte na Holidaylande, Skaly feste či na Uprisingu, kde predstavia svoje sólové projekty: Pokyman & Lukie Fwd a Erik Šulc & Tribal Colours. Vychutnajte si nový letný banana song a vybehnite za nimi na koncert, aby ste si ho užili aj naživo!

Medial Banana - Pohoda 2018 2jpg
Medial Banana na Pohode 2018

Do konca leta ich uvidíte ešte na týchto podujatiach:

17.8. - Holidayland - Senica

24.8. - Divadelná púť - Zálesie

25.8. - *surprise*

30.9. - Pláž Staré Mesto - Bratislava

01.9. - Skaly Festival - Rajecké Teplice

28.9. - Žilina Žije - Žilina

29.9. - Modranské vinobranie - Modra

Medial Banana - Majales BA 2- Gaspo Photographyjpg
Kapela na Bratislavskom Majálesi 2018  © Gaspo Photography

Chalani okrem pôsobenia v kapele Medial Banana majú aj svoje sólo projekty.

Pokyman & Lukie FWD tvoria skvelú dvojku už takmer rok. Svoju tvorbu prezentujú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Postupne si získavajú čoraz viac a viac priaznivcov a úspech už zožali na festivaloch ako Sziget, Electric Castle, Mighty Sounds či One Love Sound Fest. Charakterizuje ich mix reggae a dancehallu, kde samozrejme nemôže chýbať Pokyho nezameniteľný slovenský, ale aj anglicko/jamajský raggamuffin prejav.

Medial Banana 1jpg

Erik Šulc & Tribal Colours je zoskupenie skvelých slovenských umelcov. Tvorí ju štvorica Erik Šulc z Medial Banana, a hudobníci z kapiel La3no Cubano, Space Cats a Gonsofus v zložení Roman Kováč, Miloš Bulík a Gábor Tokár. Ich tvorbu tvoria známe hity, ale aj vlastné skladby s nádychomreggae, dubu a experimentalu.

***
Informácie redakcii Tootoot Backstage poskytol Sveťo Moravčík / KULTURISE