Na whoneedslyrics?! festivale zahrajú Repetitor, Toby Driver či David Kollar

5. ročník whoneedslyrics?! festivalu sa bude konať už 23. - 24. 11. v bratislavskom Kulturák klube. Festival po roku opäť ponúkne špičku svetového či domáceho post-rocku, experimentálnej hudby, post-metalu, elektroniky, ale aj indie. Návštevníci sa tento rok môžu tešiť na nové priestory Kulturák klubu na Bazovej ulici či oproti minulým rokom multižánrovejší line-up. Veď medzi hlavné hviezdy patria srbskí Repetitor, domáci experimentátor David Kollar či líder americkej kapely Kayo Dot - Toby Driver.

Najlepšia gitarová kapela európy? Aj také slová si zaslúžila srbská gitarovka Repetitor! Hrali na Pohode v roku 2015, odvtedy dvakrát vypredali už neexistujúci bratislavský klub British Rock Stars a fanúšikovia sa ich dočkajú opäť.  Energická zmes od ťažkého rock'n'rollu až po post-punk so všetkým, čo je medzi tým. Autentický prejav v zdanlivo jednoduchej forme s bicími a basou v ženskom podaní vás dostane. Toby Driver je multiinštrumentalista, skladateľ a producent z USA. Je predovšetkým známy ako líder experimentálnych skupín ako Kayo Dot či maudilin of the Well. Do Bratislavy príde predstaviť svoj nový album s názvom "They Are The Shield". Pred bratislavských fanúšikov sa postaví vôbec po prvýkrát. Zaujímavosťou je, že Toby Driver vlastní svoj label s názvom Ice Level Music, cez ktorý vydal i svoj najnovší album.Na festivale zahrá domácemu publiku dobre známy inštrumentalista, skladateľ a gitarista David Kollar. David je známy zo svojho pôsobenia s kapelami “KoMaRa” či “The Blessed Beat”, na festivale vystúpi so svojim sólovým projektom. Whoneedslyrics?! festival však zostáva verný svojim koreňom. Na festivale sa preto predstaví aj maďarská post-rocková formácia Képzelt Város, ktorá je veľkým objavom post-rockovej scény posledných rokov.

Na festivale ďalej vystúpia From Another Mother z Chorvátska, taliansky one man projekt
S A R R A M, Rakúšania Maira či Del Judas z USA.

Domáca scéna má takisto silné zastúpenie, predstavia sa čoraz populárnejší domáci producenti Whithe či Stroon, kapely Shallov, AdalbertBesna, Rana, Personal Spaces či Jób. Nezabudlo sa ani na českú scénu. Z nej sa predstavia kapely 7/9 a Kochlea.

Vstupenky sú v predaji v sieti tootoot.fm
Pernamentky sa predávajú za 17€, vstup na jednotlivé dni je za 12€. 

whoneedslyrics posterjpg

***
Informácie redakcii Tootoot Backstage poskytol Michal Goňa