Tootoot support „jednoduchý ako facka“

Vo svete eventov je pre nás v Tootoot-e jednou z priorít poskytnúť skvelý support pre našich klientov, ktorými sú nielen organizátori, ale aj samotní kultúrni nadšenci. Práca s ľuďmi šľachtí a za naše tri roky fungovania sme sa toho veľa naučili.

43851640_2020303408260157_6633117431466295296_ojpg

Vytypovala som si pre vás 3 NAJ princípy, ktoré sú pre nás sväté a snažíme sa ich dosiahnuť v našom supporte.

1.       SPEED

Predpokladám, že si každý z nás v živote prešiel počúvaním Beethovenovej Ódy na radosť pri čakaní na linke, pokiaľ sa uvoľnil voľný operátor. Niektoré štatistiky tvrdia, že človek strávi priemerne 13 hodín čakaním na linke za rok, kým sa mu niekto z druhej strany ozve. Pre nás v Tootoot-e je prioritou vymyslieť čo najrýchlejší spôsob ako odpovedať našim klientom a vyriešiť ich požiadavky. Na komunikáciu preto využívame nielen support telefónnu linku + email, ale zapájame aj čoraz obľúbenejšie spôsoby komunikácie cez messenger, whatsapp, instagram a live chat.

2.       TRANSPARENTNOSŤ

What the hell is taking so long??? Aj vy ste sa ocitli v tejto ošemetnej situácii, kedy si ako klient neviete vysvetliť, prečo sa to deje práve mne a čo je na mojej požiadavke také komplikované? Tento stav súvisí s nepresnou komunikáciou voči našim klientom, ktorú vieme optimalizovať kontinuálnym vzdelavaním v oblasti soft skills ako napríklad aktívne počúvanie a empatia. My v Tootoot-e si neustále odovzdávame informácie ohľadom spôsobov riešenia požiadaviek našich klientov a realizujeme interné porady na týždennej báze. Zároveň sme posilnili pozíciu supportu, čo znamená, že každý z teamu vie samostatne vyriešiť situáciu hneď v čo najkratšej dobe bez potreby odsúhlasenia alebo potvrdenia iného člena teamu.

3.       PRIATEĽSKOSŤ / TEAMWORK

Úprimnosť a radosť zo života je priam nemožné vytrénovať. Človek sa proste s optimizmom musí narodiť. Naše trio support teamu Maťka, Juro a Noe to proste s ľuďmi vie a vyrieši každú situáciu s úsmevom na perách. Čo nám pomáha je kombinácia všetkých princípov, kedy cítime oporu nielen v našom systéme, ktorý funguje, ale aj v našom tíme, ktorému dôverujeme. 

Snažili sme sa vybudovať výnimočný support prístup pre našich klientov, ktorý odzrkadľuje atmosféru v Tootoot-e. Zavedenie 3 princípov pri každodennej komunikácii s klientami prináša efekt v podobe posilnenia brandu a zároveň získavania nových klientov s čo najmenej vynaloženým úsilím. Držíme palce, aby sa vám to taktiež podarilo.

Image from iOSjpg

***
Autorka blogu: Noe Kirkwood